Naprosto výjimečné okamžiky prožili návštěvníci Závěrečné prezentace projektu Příběhy našich sousedů – Zlínsko.

Děti v pondělí 29. května 2023 prezentovaly výsledky své půlroční práce, kdy dokumentovaly život pamětníků našeho regionu. Seznámili jsme se s nimi dokonce osobně. Paní Drahomíra Stehlíková například vzpomínala na bombardování města Zlína a pan Červenka na pád amerického bombardéru do obce Kašava. Svou účastí nás poctili také pamětníci: Bohumila Krčmová, Marie Vařáková, Ludmila Pilková, Lubomír Švestka a Jan Viktora.

Do projektu je zapojily následující školy: Základní škola tř. Svobody Malenovice, ScioŠkola Zlín, Základní škola Okružní Zlín, Základní škola Kašava, Základní škola Křiby Zlín.

Bylo to velmi inspirativní a emotivní odpoledne. Děkujeme všem pedagogům za jejich čas věnovaný dětem, odborným garantům i hostitelům – Krajské knihovně Františka Bartoše.  Krásné dárkové hodnotné předměty dětem jako sponzoři věnovali firma Barum Continental Otrokovice, Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, Multikino Golden Apple Cinema. Děti i učitelé dostali vouchery do internetového divadla Dramox. Akci podpořilo také Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně a děkujeme také za vynikající spolupráci Českému rozhlasu Zlín. Projekt se mohl uskutečnit díky finanční podpoře města Zlína a obce Kašava.

Hudebně akci doprovodila dvojice Musica Angelica, takže jsem si mohli vychutnat například originální harfové provedení písničky Marty Kubišové Modlitba. Děkujeme také květinářství Halky Adamové za krásné květiny pro naše pamětníky a farnosti sv. Filipa a Jakuba Zlína krásnou květinovou výzdobu pódia. 

Brzy na viděnou!