Pamětnické příběhy ožily díky studentům pražských středních škol a gymnázií

V úterý 10. prosince 2019 se v kině Aero odehrála závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů na pražských středních školách a gymnáziích. Deset týmů z jedné střední školy a čtyř gymnázií oživilo vzpomínky pamětníků 20. století.

Slavnostní odpoledne začalo proslovem provozního ředitele Post Bellum Jana Poloučka. Následně moderátorka Barbora Sochorová vyzvala týmy, aby postupně prezentovaly příběhy svých pamětníků a práci, kterou na projektu strávily. Projekt byl nesoutěžní, práce všech týmů byla okomentována slovním hodnocením, které si studenti vyslechli na konci prezentace.

Porota ve složení Stanislava Raupachová (novinářka), Michal Šmíd (historik) a Kateřina Svobodová (pedagog) ocenila zejména generační sblížení studentů se svými pamětníky i jejich zaujetí, se kterým vyprávěli jejich příběhy. Všechny týmy byly oceněny vouchery na bowling od partnera projektu Best Bowling centrum v Metropoli Zličín a zážitkovým workshopem pro celou svou třídu z dílny Post Bellum.

Projekt byl realizován za finanční podpory MHMP. Všem partnerům projektu velmi děkujeme. Hlavní poděkování patří pamětníkům, kteří žákům vyprávěli své životní příběhy. Veškeré materiály, informace, audio a video reportáže naleznete zde.