Již popáté se setkaly žákovské týmy, aby prezentovaly příběhy pamětníků z Prahy 7

„Mám velkou úctu k žákům, kteří mě dokázali dlouhé hodiny se zájmem poslouchat a zorientovat se v životě někoho jiného, přestože jsou teď ve věku, kdy mají dost starostí zorientovat se ve svých vlastních životech,“ vyprávěla o natáčení s žáky pamětnice paní Zemanová před závěrečnou prezentací projektu Příběhy našich sousedů na Praze 7, která se konala ve středu 12. června v sále Vodárenské věže na Letné.

Žáci základních škol a studenti gymnázií Prahy 7 na ní představili výsledky své půlroční práce, ve které zdokumentovali životní příběhy pamětníků ze svého okolí. Natočili reportáže o vzpomínkách na druhou světovou válku, pobytech v koncentračních táborech, emigraci i dobu normalizace a vzpomínky pamětníků doplnili vlastním pátráním po záznamech v historických materiálech.
Projektu se zúčastnilo 10 týmů z šesti škol, z nichž odborná porota ve složení Tereza Vávrová (za pedagogy), Jana Šmídová (za media) a Michal Kurz (za historiky) po nesnadném rozhodování vybrala vítěze ve starší kategorii. Jako nejlepší výstup vyhodnotila práci týmu ze ZŠ Strossmayero náměstí, který zaznamenal životní osudy Marie Sokolové. Gratulace však patří všem zapojeným žákům, odvedli skvělou práci!

Děkujeme Úřadu městské části Prahy 7, která projekt financovala a všem sponzorům (Erhartově cukrárně, společnosti Leave in hour, Bio Oko, Mercuria Laser game, Krokodýlí Zoo, společnosti Cryptomania, Galerii hlavního města Prahy, Českému Rozhlasu a vydavatelství společenských her Mindok), kteří věnovali dárky a ceny pro zapojené týmy.

Foto: Barbora Žentelová