Závěrečná prezentace na Praze 11 proběhla jako (téměř) celý ročník online.

Celou prezentací provedl všechny přítomné moderátor Václav Klíč, který po přivítání všech přítomných dal slovo radnímu Prahy 11 Janu Stárkovi a vedoucí projektu Příběhy našich sousedů Veronice Stehlíkové. Poté následovala hlavní část celé prezentace – jednotlivé žákovské týmy představily příběhy pamětníků a způsob, kterým je zpracovaly.

Příběh pražské rodačky Zdeňky Škodové, která vzpomínala na svoje mládí i demonstrace na Václavském náměstí, zpracoval tým ze ZŠ Mendelova. Příběh bulharské rodačky, podnikatelky a překladatelky Canky Zemanové Poledníčkové vyslechl tým ze ZŠ Květnového vítězství. Tým ze ZŠ Mikulova vyprávěl příběh Václavy Austové, která jako dítě hrála v mnoha filmech. Žáci ze ZŠ Chodov vyslechli příběh Zuzany Bílkové, která vyrůstala s prarodiči, protože její rodiče byli komunisty odsouzeni za velezradu. Ze stejné školy zpracovali žáci příběh Petry Bernatové, učitelky, která nikdy nechtěla stát v davu a mlčky přihlížet. Týmy ze ZŠ K Milíčovu zpracovali příběh Jany Součkové, která strávila dětství v Egyptě a stala se oblíbenou učitelkou dějepisu a češtiny a Josefa Blechy, který se zúčastnil olympiády v Mnichově, kde naši zemi reprezentoval v atletice. S Alenou Uhlířovou, inženýrkou, která vzpomínala na práci se sálovými počítači, mluvil tým ze ZŠ K Milíčovu.

To, jakým způsobem si týmy s příběhy pamětníků poradily, hodnotila před i během samotné prezentaci tříčlenná porota. Zasedla v ní redaktorka České televize Lucie Hochmanová, učitel ze základní školy v Plzni Jiří Jirsa a historik Jakub Adamus.

Ti na závěr prezentace také vyhlásili, kdo se podle nich dokumentaristického úkolu zhostil nejlépe. Na 1. místě se umístil tým ze ZŠ Květnového vítězství ve složení Miriam Pipalová, Natálie Sýkorová, Bui Mai Thanh, Aneta Vostřáková a Samuel Dušek pod vedením pana učitele Jaromíra Trunce s příběhem paní Canky Zemanové Poledníčkové. Na 2. místě se umístil tým ze ZŠ Mikulova – Klára Košíková, Aneta Holbová, Karolína Pejšová a Eliška Trávníčková pod vedením paní učitelky Marie Maškové s příběhem Václavy Austové. Na 3. místě se umístil tým ze ZŠ K Milíčovu ve složení Vojta Soukup, Adam Pětioký, Adam Bendík a Marek Petrášek pod vedením paní učitelky Viery Stehlíkové s příběhem Josefa Blechy.

Děkujeme Praze 11 za to, že již popáté Příběhy našich sousedů podpořila a žákovské týmy tak mohly zpracovat již 45 příběhů pamětníků. Děkujeme také našim sponzorům, kteří poskytli odměny zapojeným žákům: Cryptomania, streamovací platforma HBO GO, Alza, vydavatelství společenských her Mindok a plavecký bazén Jedenáctka. A zejména pak všem zapojeným žákům, učitelům, učitelkám a pamětníkům a pamětnicím!