V úterý 28. března se v KC Zahrada uskutečnila závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů, který za podpory Městské části Praha 11 organizovala společnost Post Bellum.

Žáci ze škol na Jižním městě na ní představili výsledky své půlroční práce, ve které se zaměřili na pamětníky ze svého okolí. S lidmi, kteří např. pamatují konec 2. světové války na starém Chodově nebo mají bolestné vzpomínky na dobu komunismu, natočili reportáže a sestavili celý jejich životopis. Projektu se zúčastnilo celkem 9 týmů z pěti škol – ZŠ Donovalská, ZŠ Mendelova, ZŠ Květnového vítězství, Střední školy a Gymnázia EDUCAnet a Scio školy.

Na 3. místě se po hodnocení poroty umístily žákyně ze ZŠ Mendelova, které natočily video o Zdeňce Králové. Ta jako čtyřletá zažila masakr v tehdejší Úsobské ulici, kde nacisté na konci 2. světové války zavraždili několik českých rodin. Nyní se ulice jmenuje Obětem 6. května. Druhé místo obsadili studenti Gymnázia EDUCAnet s příběhem Tomáše Ctibora, jedním z vůdců studentské stávky v listopadu roku 1989. Na prvním místě pak skončil tým ze ZŠ Květnového vítězství, který natáčel o paní Ludmile Tůmové. Té zemřel tatínek při Pražském povstání, později se pak její rodina dostala i do konfliktu s komunisty.