Osm gymnaziálních  týmů z různých míst České republiky: Gymnázium Jana Palacha, Gymnázium Jana Keplera, Gymnázium Evolution Sázavská, Gymnázium Opatov – z Prahy a  Gymnázium Chomutov, Gymnázium Mladá Boleslav a Gymnázium Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi, Gymnázium Františka Křižíka z Plzně představilo příběhy pamětníků.

Projekt  pro gymnázia probíhal za podpory německé nadace Erinnerung, Verantwortung und Zukunft a za podpory nadace Die Brücke/Most.

Závěrečná prezentace se uskutečnila v pondělí 27. 3. 2017 ve Veletržním paláci v Praze.

Všechny týmy předvedly skvělé prezentační výkony, představili příběhy nuceně nasazených pamětníků, zpracované formou audio reportáže nebo videa.

Porota nakonec ohodnotila týmy a jako třetí se umístily: Pavla Hašková, Anežka Šmejcká, Kristýna Kováčiková a Tereza Škárková z Gymnázia Jana Palacha, druhým místem byli ocenění studenti Gymnázia Opatov: Jan Jakub Šmejkal, Barbora Hübschová, Lukáš Balíček a Karolína Urbánková. Vítězný tým, který zpracoval příběh Anny Pokorné v podobě videa, je z Gymnázia Mladá Boleslav: Bořivoj Nachtmann, Marek Suchý, Michael Housa, Petra Zemanová, Anna Fantová a Michaela Rudolfová.

Všechny tři  vítězné týmy pojedou na vzdělávací  workshop Po stopách nuceně nasazených pamětníků do Drážďan, který je sponzorován nadací Die Brücke/Most.