Ve středu 20. dubna 2022 proběhla slavnostní závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů v Jihlavě. Příběhy vyprávěli žáci základních škol Seifertova, T. G. Masaryka, Gymnázium Jihlava a ZŠ Velký Beranov.

Již sedmý ročník Příběhů našich sousedů byl zakončen slavnostní prezentací ve středu 20. dubna 2022. Veřejná prezentace byla přehlídkou vytvořených reportáží – žákovských dokumentárních děl soutěžní povahy. Zkušený moderátor Petr Palovčík na začátku uvedl radního města Jihlava Daniela Škarku, který poděkoval všem žákům za jejich nasazení při zpracování životopisů jednotlivých pamětníků. Následovalo představení poroty, ve které zasedli Ivana Weisnerová za odbor školství města Jihlavy,  Jiřina Nápravníková, učitelka, která se svými žáky vyhrála všechny předchozí ročníky a Radovan Daněk, tiskový mluvčí a dlouholetý redaktor České televize, a poté již přišli na řadu žáci se svými prezentacemi.

Zajímavá mozaika příběhů zahrnovala vyprávění Pavla Švandy, esejisty, prozaika, básníka a novináře, který v roce 1971 ztratil možnost oficiálního publikování za svůj protirežimní postoj, Aleny Pokorné pamětnice, která se narodila v roce 1930 a ve vyprávění vzpomíná na válku, Jiřiny Semotámové, která v dětství musela s rodiči utéct z pohraničí a zažila i hrůzy koncentračního tábora a Josefa Randy.

Po prezentacích jednotlivých škol, se porota poradila a vyhlásila vítěze soutěžního ročníku, kterým se stali žáci ZŠ Velký Beranov.

Zájemci o bližší seznámení s výsledky práce jednotlivých týmů a s průběhem závěrečné prezentace si mohou otevřít stránky projektu Příběhy našich sousedů.