Mladí dokumentaristé v prostorách Muzea Aš představili příběhy sedmi pamětníků v rámci projektu Příběhy našich sousedů na Chebsku

V krásných prostorách Muzea Aš byl zakončen první běh vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů na Chebsku.
Sál muzea byl zaplněn do posledního místa, vládla tu příjemná atmosféra plná úsměvů a pozitivní energie. Slavnostní podvečer doplnil hudební doprovod mladých umělců ze Základní umělecké školy Roberta Schumanna Aš.
Své závěrečné prezentace uvedli žákyně a žáci z následujích škol: ZŠ a MŠ Bečov nad Teplou, ZŠ Hranice, ZŠ a MŠ Okružní Aš, ZŠ Hlávkova Aš, 2. ZŠ Cheb a ZUŠ Roberta Schumanna Aš.

V průběhu šesti měsíců museli mladí dokumentaristé objevit ve svém městě lidi se zajímavými osudy a zaznamenat jejich vyprávění. Naučili se natočit vyprávění pamětníka, dohledat archivní materiály k jeho příběhu a zpracovat ho jako videoreportáž.
Představili tak příběhy paní Jaroslavy Polákové, pana Ladislava Žáka a pana Martina Kulhánka z Aše, paní Aleny Junkové z Bečova nad Teplou, pana Imricha Csütertökiho ze Starého Rybníka, pana Františka Bubuly a pana Gerharda Schmieda z Hranic.
Všechny příběhy můžete shlédnout na webových stránkách Příběhy našich sousedů.

Všechny zúčastněné týmy obdržely na konci slavnostní prezentace zpětnou vazbu od tříčlenné poroty, která hodnotila nejen jejich dokumentaristické výstupy, ale také jejich samotnou prezentaci před publikem.

Žáci si v průběhu akce zaslouženě převzali odměny za šestiměsíční usilovnou práci. Tímto děkujeme panu Tomáši Dostálovi z Chebského hradu a městu Františkovy Lázně za poskytnutí věcných darů.

Velice děkujeme městům Cheb, Bečov nad Teplou, Hranice, Aš, Městskému muzeu Aš a Základní umělecké škole Roberta Schumanna Aš za finanční podporu.

Celá atmosféra akce se nesla ve velmi přátelském duchu, a to za velkého přispění moderátorek paní Anny Pokorné a paní Pavly Hoškové.

Celý projekt společně se závěrečnou slavnostní prezentací jasně ukazuje, že setkání dvou generací a jejich pohled na svět minulý a současný, může být pro všechny velmi obohacující.
Děkujeme všem, kteří včera přišli a podpořili všechny mladé dokumentaristy a těšíme se na další ročník.