Grafik z divadla Semafor, sekretářka Václava Havla a restaurátor Libeňské synagogy. Ale také pamětnice druhé světové války, syn přeživší pochodu smrti a člen řádu Regula Pragensis, který vyrůstal v Kuvajtu. Takové pamětnické příběhy si v pátek 1. března vyslechla Kasárna Karlín. Silné příběhy pražských pamětníků posbírali žáci základních škol z Prahy 8 a středních škol z Prahy.

Pražskou prezentaci zahájilo vystoupení Žesťového kvintetu Základní umělecké školy Biskupská. Studenti publikum uvedli do dobové atmosféry díky skladbám Voskovce a Wericha, ale během celé prezentace zazněly i modernější tóny známé třeba ze seriálu Přátelé. I díky hudebníkům na sebe jednotlivá vystoupení studentů plynule navazovala a diváci si taky mohli vychutntat ničím nerušené povídání o šesti pamětnických příbězích. O jejich jedinečnosti svědčí i to, že řadu z nich si pro zpracování vybrali profesionální dokumentaristé Post Bellum.

Jednou z pamětnic je Alena Orten, jejíž příběh zaznamenali a zpracovali studenti z Gymnázia profesora Jana Patočky. atínek Aleny Orten přežil pobyt v koncentračním táboře, nicméně studenti se v reportáži rozhodli zpracovat její studium na FAMU a její vztah k feminismu a Václavu Havlovi. V devadesátých letech byla jeho sekretářkou. Na pamětníkův vztah s rodičem se zaměřily studentky Gymnázia Ústavní, které vedly rozhovor s Tomášem Zmeškalem. Do výsledné reportáže kromě jeho života přidaly i osud jeho maminky Stelly Zmeškalové, která v mládí strávila několik let v Osvětimi. Studentky v reportáži spojily výpověď syna a matky, která o svých zkušenostech promluvila až v roce 1996.

Kromě potomků přeživších válečných zločinů studenti v letošním ročníku mluvili i s umělci. Žáci ze Základní školy Lyčkovo náměstí si pro svůj výstup vybrali grafika a výtvarníka Karla Vilguse, který celý život vytvářel plakáty pro Divadlo Semafor. I proto žáci během prezentace zvolili jednotná trička s barevnými semafory. Druhým umělcem spojeným s Prahou 8 byl akademický malíř a restaurátor Václav Špale, jehož život do animace povedeně zpracovali žáci Základní školy Bohumila Hrabala. Jejich pamětník se s Bohumilem Hrabalem dokonce znal, o to víc byla jeho výpověď pro žáky hodnotnější.

Na zajímavé dětství vzpomínali během vyprávění dva zbývající pamětníci. Konec války a bombardování Prahy v útlém věku zažila Kamila Hnátová. Rodačka ze Starých Bohnic, jejíž příběh si pro zpracování vybrali žáci ze Základní školy Ústavní. Naopak hezké vzpomínky na dětství má poslední pamětník Richard Borovský. Jeho část totiž díky otcově práci strávil v Kuvajtu.Autentické záběry z Kuvajtu z konce šedesátých let poskytl i do výsledné reportáže. Jeho příběh zpracovaly studentky Karlínské obchodní akademie.

Slavnostního podvečera se účastnila odborná porota ve složení historik Michal Šmíd, novinářka Lucie Korcová a pedagožka Barbora Tocháčková. Porota posoudila zpracovaná díla žáků i jejich prezentace před publikem a poskytla jim zpětnou vazbu.
Na prezentaci se sešli zapojení žáci, učitelé, ředitelé škol, pamětníci, zástupci MČ Prahy 8, zástupci Post Bellum a hosté z řad veřejnosti a slavnostním podvečerem všechny provedla moderátorka Kara Němečková. Bylo nám ctí, že se prezentace zúčastnila také radní pro kulturu, sport, mládež a volný čas MČ Prahy 8 Jana Solomonová, která na prezentaci krátce promluvila. K hostům promluvila také koordinátorka vzdělávacích projektů Štěpánka Proučilová. Všichni účastníci dostali hodnotné dárky od partnerů projektu OC Krakov a Audiotéky.