Projekt Příběhy našich sousedů již podruhé zavítal do Červené Vody

Velmi přátelská atmosféra, spoustu emocí a skvělých výsledků – to byla slavnostní závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů, která se konala 24. února 2023 v novém Komunitním centru v Červené Vodě. Sešli se zde studenti ze čtyř týmů, kteří se na setkání s pamětníky ze svého okolí dozvěděli vše potřebné pro vytvoření čtyř videoreportáží, na které se můžete podívat zde: Červená Voda (2022/2023) – Příběhy našich sousedů (pribehynasichsousedu.cz).

Podrobné komentáře k videoreportážím a zpětnou vazbu poskytli tři členové poroty a to Iva Marková, Monika Hejkrlíková a Miloš Harnych.

Studenty přišli také podpořit zástupci z vedení obce, učitelé, sponzoři, veřejnost a v první řadě pamětníci, jejichž příběhy nám týmy představily ve svých velmi povedených videoreportážích. Všichni pamětníci, jmenovitě Vladimír Hejtmanský, Marie Macanová, Dominik Paulovič a Jarmila Hejtmanská si odnesli květinu z květinářství paní Michaely Stejskalové.

Úvodní slovo dostal starosta Červené Vody Petr Mareš, závěrečné slovo pak koordinátorka Veronika Geržová s ředitelem školy panem Luďkem Bílým. Společně poděkovali učitelkám, které letos týmy vedly, dva týmy vedla paní Monika Polanská a dva týmy paní Pavla Osičková.

Všechny děti obdržely ceny a díky za ně patří obci Červená Voda a také našim sponzorům, kterými se stala společnost Partners, Klub na Střelnici Králíky a firma SEVEN-K.

Prezentací nás provedla moderátorka Karolína Velšová, o fotografie se postaral Erik Šponar a po skončení prezentace jsme se všichni společně sešli nad šálkem kávy a vychutnali si zákusky od Martiny Grobelné.

Děkujeme všem zúčastněným!