Klub Na Střelnici v Králíkách ožil příběhy regionálních pamětníků.

Projektu Příběhy našich sousedů na Letohradsku má za sebou závěrečnou prezentaci. Ta se uskutečnila v pondělí 25. dubna v sále Klubu Na Střelnici v Králíkách.

Na slavnostní prezentaci se sešlo všech 36 studentů z devíti týmů. Z rozhovorů s pamětníky vznikly čtyři audioreportáže a pět videoreportáží.

Hned čtyři žákovské týmy byly ze základní školy v Červené Vodě, čtyři týmy z Letohradu a doplnil je jeden tým z Králík.

Studenty přišli podpořit také zástupci z vedení měst i škol, sponzoři, veřejnost a především naši pamětníci. Žáci během slavnostního odpoledne na jevišti představili životní příběh Josefa Kuběnky, Věry Cinkové, Jaroslava Kvapila, Vladimíra Zářeckého, Jaromíry Hradecké, Věry Ettelové, Milady Pavelkové, Oldřicha Holáska a Stanislavy Pejchalové. Všichni si pak odnesli květiny z květinářství Vlasty Čumové.

První tři místa přišli vyhlásit starostové měst. Všechny děti obdržely ceny a díky za ně patří nejen starostům, ale také našim sponzorům, kterými se stali firma SevenK a Resort Dolní Morava.

Prezentací nás provedla moderátorka Karolína Velšová a o fotografie se postaral Erik Šponar.

Po skončení prezentace jsme se ve velmi přátelské atmosféře sešli nad šálkem kávy a vychutnali si v Kavárně Na Střelnici drobné občerstvení, které věnovala firma Pekárny Falta. 

Děkujeme všem