Ve středu 11. května proběhla slavností závěrečná prezentace Příběhů našich sousedů na základních školách Karlovarského kraje.

Do 8. ročníku nesoutěžních projektu Příběhy našich sousedů na Karlovarsku se zapojilo a projekt dotáhlo do úspěšného konce celkem 10 škol z Karlových Varů, Sokolova, Nové Role a Ostrova, 12 učitelů a 51 žáků. Do projektu se zapojily i nové školy – 1 ZŠ 1. Máje KV a 6. ZŠ Švabinského Sokolov Žákovské týmy natočily a zpracovaly 14 pamětnických vyprávění. Pro podzimní seriál v Českém rozhlasu K. Vary je připraveno celkem 14 audio nahrávek, které si posluchači mohou poslechnout od září každou neděli v dopoledním vysílání. Velký dík patří panu Radimu Jehlíkovi, který opravdu s velkým nasazením věnoval svůj čas, aby vůbec mohly reportáže vzniknout. Jako loni i letos jsme nemohli do rozhlasového studia, takže všechny reportáže stříhal na zapojených školách. Skvělá práce ve stísněných podmínkách.

Některé týmy přidaly i něco navíc – vznikl pěkný komiks, esej a také fotografická alba. Naši sponzoři nám zachovali přízeň a celý projekt finančně podpořili – Karlovarský kraj, Město Karlovy Vary, Nová Role, Ostrov a Sokolov, firmy Imperiál Group a Sedlecký kaolin.

Proběhly celkem dvě závěrečné prezentace v aule Prvního českého gymnázia v Karlových Varech. 28. 4. 2022 proběhla prezentace 7 příběhů, které zpracovaly týmy ze středních škol a 11.5. 2022 následovala prezentace 6 týmů (tým z Nové Role pro nemoc nedorazil) ze základních škol.  Komorní prostředí, bezprostřední reakce pamětníků a opravdu skvělá práce 2 týmů porotců. Obě poroty si našly čas a po slavnostní prezentaci se sešly s týmy v žákovské knihovně PČG, kde poskytly zpětnou vazbu žákům i učitelům.

Určitě je co vylepšovat, nápady jsou už na stole. Pokud se podaří doladit financování dalšího ročníku, nic nebrání tomu, abychom od září 2022 spustili 9. ročník.