Zakončení projektu Příběhy našich sousedů

Je za námi další ročník Příběhů našich sousedů v Karlovarském kraji. Když jsme v září začínali, nikdo z nás neměl úplně jasno, jak bude probíhat, a jestli se nám ho vůbec podaří dokončit. V průběhu celého roku si všechny týmy prošly obdobím, kdy to chtěly vzdát a nepokračovat, ale nevzdaly to. Za to si zaslouží velké poděkování a pochvalu. Všem se podařilo navštívit pamětníka osobně a natočit jeho vyprávění. Podařilo se také v době uzavření karlovarského rozhlasu najít náhradní prostory v městské knihovně, a díky ochotě pana Jehlíka stříhat reportáže v takříkajíc bojových podmínkách nakonec vzniklo 12 rozhlasových reportáží, které si budou moci posluchači už tradičně poslechnout na podzim v rámci vysílání Českého rozhlasu Karlovy Vary nebo na stránkách projektu.

Začátkem června jsme už tak nějak tušili, že to dáme, a projekt dotáhneme. S učiteli jsme proto přemýšleli, jak uspořádat závěrečnou prezentaci. Díky všem možným vládním opatřením nebylo jasné, co bude a co nebude povolené. Nakonec neproběhla jedna, ale celkem osm malých závěrečných prezentací v režii zapojených škol. Každá byla jiná, ale všechny se moc povedly. Někde měla podobu neformálního posezení týmu s pamětníkem, jinde žáci uspořádali prezentaci výstupů před třídou nebo týmy vystoupily v rámci školní akademie, kde ukázaly, co všechno umí, a zároveň daly také slovo svým pozvaným pamětníkům.

Nedá mi to, abych nepoděkovala všem svým kolegům – učitelům za to, že našli dostatek sil a odhodlání své týmy provést nelehkým školním rokem, a celý projekt dotáhnout. Za těch šest let se dal dohromady tým, se kterým se mi jako koordinátorovi skvěle spolupracuje. Doufám, že v tom budeme pokračovat i v dalším školním roce, kdy se rozrosteme o dva nové kolegy a jejich týmy.
Poděkování patří závěrem samozřejmě také našim tradičním sponzorům, kteří projekt finančně zajišťují. Jsou to: Karlovarský kraj, Magistrát města Karlovy Vary, město Ostrov a Nová Role, Imperial Group a Sedlecký kaolin.