Plzeň


ZÁVĚREČNÁ PREZENTACE ŽÁKOVSKÝCH TÝMŮ Z PLZNĚ

ZÁVĚREČNÁ PREZENTACE ŽÁKOVSKÝCH TÝMŮ Z PLZNĚ

Fotografie ze slavnostního zakončení projektu Příběhy našich sousedů v Plzni 18.3.2015
Ve středu 18. března 2015 proběhla v obřadní síni plzeňské radnice prezentace žákovských týmů jako vyvrcholení projektu Příběhy našich sousedů v Plzni. Slavnostního odpoledne se zúčastnilo na 60 hostů. Vystoupili žáci z 4 místních škol, kteří představili stejný počet pamětnických příběhů. [více »]
Miroslav Šťastný

Miroslav Šťastný

Příběh vynikajícího vědce zpracovali žáci 15. ZŠ Plzeň

"Já jsem v těch 70. a 80.letech například nesměl učit na vysoké škole, protože bych nakazil studenty svým nevhodným politickým zaměřením. Nemohl jsem jezdit na Západ a byl jsem pod dohledem."

[více »]
Vladislav Krátký

Vladislav Krátký

Příběh škodováckého archiváře zpracovali žáci 31. ZŠ Plzeň

"Každý musel mít své zavazadlo, kde měl své nejnutnější věci a jak zahoukala siréna, musel se odebrat do krytu. Což ale v podstatě často byly pouze sklepní kóje."

[více »]
Silvestra Chnápková - vítězná práce z Plzně 2015

Silvestra Chnápková - vítězná práce z Plzně 2015

Příběhy ženy undergroundu - zpracovali žáci 28. ZŠ Plzeň

"Věděla jsem, že riskuju tím podpisem něco. Ale riskovala jsem ráda, protože jsem měla tu dceru a svý přátele, pro který jsem tu Chartu podepsala. Protože lidský práva jsou důležitý pro každýho. Musela jsem to podepsat prostě a nebrala jsem jinou alternativu. Samozřejmost v podstatě."

[více »]
Miloslav Čelakovský

Miloslav Čelakovský

Příběh malíře - zpracovali žáci 14. ZŠ Plzeň

"Prostě lidem vzali peníze... Ty dělníci mesli klacky a křičeli: ´Nedáme se vokrádat´. Já jsem stál u kostela a koukal jsem na radnici. Vletěli tam a najednou jsme viděli portréty Stalina. Šup dolů. Gottwalda. Šup dolů. Všechno to začali házet dolů."

[více »]