- Video 0
- Rozhlasové reportáže 1
- Fotografie 12
Pamětník vzpomíná na konec druhé světové války a osvobození obce Ostrožská Lhota.
Autorský tým: Tomáš Bachan, Martin Bauer a Jakub Uhříček
Pedagogické vedení: Mgr. Jana Štěrbová
Škola: ZŠ Ostrožská Lhota
„Když válka skončila, sbíraly se zbraně. Vždycky byly označené praporkem. A já jsem s kamarádem ve snaze, aby nás ve třídě pochválili, praporek vytáhl a třiceticentimetrovou minu s vrtulkou jsme slavnostně přinesli do školy.“












