Slavnostní prezentace Příběhů našich sousedů v Praze 1

Slavnostní prezentace Příběhů našich sousedů v Praze 1 byla velkolepá. A to přesto, že se nekonala naživo v Brožíkově sále Staroměstské radnice, ale on-line. Ve středu 18. 11. 2020 od 17:00 hodin prezentaci vysílala ze sídla Post Bellum vedoucí projektu PNS Veronika Stehlíková a koordinátorka pro Prahu 1 Michaela Szkála a moderovala ji Jarmila Balážová. Spolu s nimi zde byl štáb České televize, který průběh on-line prezentace natáčel a odvysílá o ní reportáž.

Naživo bylo připojeno téměř 90 hostů a také naši vzácní porotci – historik Eduard Stehlík, editor ČRo Plus Ladislav Dvořák a pedagog Lukáš Jiříček, kteří žákovská díla hodnotili a v závěru k hostům promluvili.

K hostům prezentace promluvila místostarostka MČ Prahy 1 Eva Špačková, video z home-office poslal Radek Kadlík ze společnosti HP Inc., která týmům věnuje hodnotné ceny a zpestřením bylo video DJ Lucase, který představil svůj workshop o zvuku pro vítězné týmy a všem hostům zahrál.

Naprostou perlou byly ale originální video prezentace všech týmů. Žáci a studenti je zpracovali originálním a různorodým způsobem na velmi vysoké úrovni. Někteří video pojali jako záznam prezentace, která by byla naživo na pódiu, jiní vytvořili krásné medailonky o svých pamětnících, někteří se zaměřili na dobové fotografie a historická fakta, jeden z týmů složil o svém pamětníkovi píseň…